Posezonowa promocja. Nowe, niższe ceny!  cennik
Toggle Bar

tel./fax: 32 273 82 97, tel. kom.: 603 39 94 95

Poradnik

Porady dla kupującego węgiel

Najważniejsze wskazówki dla klienta dokonującego zakupu węgla:

- Węgiel musi być ważony na legalizowanych (homologowanych, certyfikowanych) wagach, a ich wskazania powinny być widoczne dla kupującego. W związku z powyższym, klient powinien mieć możliwość bycia obecnym na każdym etapie transakcji.

- Żądaj potwierdzenia jakości towaru (okazania certyfikatu).

- Po dostawie sprawdź ilość dostarczonego węgla.

- Zawsze wymagaj dokumentu określającego pochodzenie węgla (tzw. dowodu dostawy).

- Zwróć uwagę na dostępność informacji dotyczącej parametrów cieplnych spalania1) i wartości opałowej paliwa.

- Firma sprzedająca węgiel musi posiadać kasę fiskalną i możliwość wystawienia faktury. Zgodnie z prawem konsumenta, tylko dzięki niej możesz reklamować towar, który nie spełnia Twoich oczekiwań.

- Korzystaj z ofert firm, które oferują próbki węgla w workach. Dzięki temu sprawdzisz, czy paliwo odpowiada Twoim potrzebom oraz zapoznasz się z jakością obsługi.

- Wybierając dystrybutora węgla, zasięgnij opinii – np. sąsiadów lub poszukaj informacji w Internecie. Zakup u sprawdzonego przedsiębiorcy minimalizuje ryzyko niezadowolenia.

1) Ciepło spalania to parametr określany podczas analiz węgla w laboratorium. Częstą, lecz naganną praktyką jest wykorzystywanie w celach marketingowo-reklamowych wielkości wyższej od wartości opałowej o ok. 3-4 MJ/kg.

 

Informacje

E-mail: biuro@ekosil.pl

Telefon: +48 32 273 82 97
Adres: Handlowa 2 C
41-807 Zabrze

Godziny pracy:
08:00 - 18:00 / Pon.- Pt.
08:00 - 12:00 / Sob.

Polityka prywatności

Newsletter

Upewnij się, że nie ominą cię ważne wydarzenia - przystąp do subskrypcji naszego newslettera. Aktualne promocje w twojej skrzynce pocztowej. Nie przegap okazji i zapisz się teraz.